Ozonowanie powietrza urządzeniem MediSmart

Ozonowanie powietrza urządzeniem MediSmart

  • 27 marca, 2020

Czym jest ozon?

Ozon to gaz (O3) nazywany także aktywnym tlenem. Jest jednym z najskuteczniejszych środków wykorzystywanych do dezynfekcji i niszczenia bakterii, wirusów a także nieprzyjemnych zapachów. Bez użycia środków chemicznych pomaga usunąć z pomieszczeń mikroorganizmy, grzyby oraz pleśń.

Co daje ozonowanie pomieszczeń?

Ozonowanie pomieszczeń przy zastosowaniu optymalnej ilości ozonu jest w pełni bezpiecznym sposobem, który pozwoli pozbyć się z twojego mieszkania nie przyjemnych zapachów a nie tylko je zamaskować, a także poprzez wykorzystanie reakcji chemicznej unieszkodliwić związki organiczne takie jak drobnoustroje (wirusy, baterie, roztocza, alergeny) pozostawiając w mieszkaniu świeży zapach i czyste powietrze. Uwalniane przez generator ozonu cząsteczki aktywnego tlenu łączą się ze wspomnianymi wyżej związkami i dzięki temu je neutralizują.

Czy ozonowanie powietrza urządzeniem MediSmart jest bezpieczne?

Oczywiście. Bezpieczne dla organizmu stężenie ozonu wynosi od 0,02 – 0,05 ppm. Urządzenie MediSmart w trybie filtracji powietrza (AIR SPEED + OZONE) wytwarza 0,077 mg/m3 a jego stężenie po 30-minutowej pracy w pomieszczeniu o kubaturze 60m3 nie przekracza 0,05 ppm. Potwierdzają to wykonane przez nas badania w Państwowym Instytucie Badawczym w Warszawie.

 

Podsumowując, urządzenie MediSmart z wbudowanym w nim generatorem ozonu jest jak najbardziej bezpiecznym sprzętem, dzięki którym powietrze w twoim mieszkaniu będzie dużo czystsze, świeże i pozbawione nieprzyjemnych zapachów. Twój dom stanie się miejscem bardziej przyjaznym dla Ciebie, twoich dzieci a także osób starszych. Z pewnością będzie się w nim lepiej oddychało i funkcjonowało.

Brak komentarzyNapisz komentarz