Czyste powietrze – Zdrowa rodzina

Czyste powietrze – Zdrowa rodzina

  • 29 września, 2017

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że jakość powietrza w mieszkaniu ma znaczący wpływ na samopoczucie i zdrowie jego mieszkańców. Kurz, pyłki w okresie wiosennym, suche powietrze w lecie i smog zimą powodować mogą alergię, złe samopoczucie i problemy zdrowotne. Jak zadbać o czyste powietrze w domu i poprawić jakość życia swojej rodziny?

Na negatywne oddziaływanie zanieczyszczonego powietrza narażone są szczególnie dzieci, osoby starsze oraz alergicy. Płuca dzieci są znacznie mniejsze, dlatego muszą wdychać więcej powietrza zwłaszcza podczas raczkowania czy biegania.
Podczas zabaw dziecko bardzo często styka się z podłogą, dywanami, kanapami na których gromadzi się duża ilość zanieczyszczeń. Alergikom przebywającym w zanieczyszczonym mieszkaniu nasilają się dolegliwości takie jak np.: kaszel, pokrzywka, nieżyt nosa, utrudnione oddychanie, problemy ze snem. Alergicy stanowią ponad 40% mieszkańców Polski co stanowi jeden z najwyższych odsetek na świecie.
Osoby starsze, które najwięcej czasu spędzają w domu, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy rzadziej otwieramy okna i wietrzymy mieszkanie narażone są na stały kontakt z zanieczyszczonym powietrzem oraz bakteriami i grzybami, które rozwijają się w wilgotnym powietrzu.Bardzo często domy i mieszkania znajdują się w pobliżu ruchliwych ulic czy fabryk co wzmaga zanieczyszczenie powietrza i odczuwalność jego negatywnych skutków.

Co robić by poprawić jakość powietrza w domu?

• Regularnie sprzątaj mieszkanie
• Regularnie zmieniaj pościel, pierz firanki,zasłony i dywany
• Zadbaj o prawidłową wilgotność w domu – zbyt suche i zbyt wilgotne
powietrze negatywnie wpływają na nasze zdrowie
• Regularnie wietrz mieszkanie
• Unikaj stawiania na półkach przedmiotów,
które łapią kurz i utrudniają sprzątanie
• Staraj się kupować środki chemiczne o jak najbardziej naturalnym składzie oraz neutralnym zapachu
• Nie zapominaj o łóżku! – jest to miejsce w którym spędzamy dużą ilość czasu, bardzo mało osób natomiast zdaje sobie sprawę jak duża ilość bakterii i zanieczyszczeń znajduje się w materacach.

Czy wystarczająco często zmieniasz pościel w swoim łóżku ? Robiąc to raz na kilka tygodni musisz mieć świadomość, że jest to zbyt rzadko, a tuż koło twojej twarzy czaić się mogą niebezpieczne baterie, grzyby i pleśń. W ciepłym łóżku pocimy się, ścieramy stary naskórek, wpuszczamy do łóżka zwierzęta , które zostawiają w nim sierść i dodatkowe bakterie, co jest dla idealną pożywką dla bakterii i grzybów. Także materace, które często pomijamy są siedliskiem chorób i alergii – w końcu korzystamy z nich przez długi czas i nie pierzemy regularnie tak jak pościeli czy prześcieradeł. Należy pamiętać o regularnym czyszczeniu i odświeżaniu materaca – nasze zdrowie
będzie nam za to wdzięczne. Czy odkurzasz firanki i zasłony ? Odkurzanie mieszkania ogranicza się zazwyczaj do podłóg, dywanów i kanap, a tymczasem firanki, zasłony i rogi sufitów także wyłapują kurz, którym następie oddychamy. Zwróć uwagę na te miejsca i dbaj o ich regularnie sprzątanie.


Zwykły odkurzacz – pomocnik czy szkodnik?

Niewiele osób jeszcze zdaje sobie sprawę, że zwykłe odkurzacze (workowe i bezworkowe), posiadające mało skuteczne filtry zbierają jedynie śmieci z podłóg czy dywanów, kurz i pyłki natomiast wyrzucają z powrotem do powietrza, którym oddychamy!

Najnowocześniejszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem dostępnym na rynku są odkurzacze wyposażone w hydrosystem, czyli filtr wodny, który oprócz śmieci wyłapuje także kurz, pyłki, alergeny, zanieczyszczone cząsteczki powietrza z otoczenia nie pozwalając na ich powrót do powietrza. Wszystkie zanieczyszczenia zostają wtłoczone do wody i wylane wraz z nią po skończonym sprzątaniu. Czysta woda wlana do zbiornika przed pracą po jej skończeniu staje się czarna i gęsta od zanieczyszczeń. Jest to zdecydowanie łatwiejsze tańsze i szybsze rozwiązanie od kupna odkurzacza, profesjonalnego oczyszczacza powietrza i nawilżacza, a równie skuteczne. MediSmart to pierwsze na rynku dostępne w sprzedaży detalicznej urządzenie sprzątająco-filtrujące z filtrem wodnym o tak zaawansowanym działaniu. Posiada ponad 25 funkcji użytkowych i pozwala m.in. :

• Odkurzać mieszkanie
• Filtrować, ozonować i aromatyzować powietrze
• Wyrównywać wilgotność
• Trzepać dywany, wykładziny, sofy i materace
• Prać na mokro
• Dmuchać materace, zabawki, balony
• Urządzenie MediSmart co potwierdzają jego użytkownicy poprawia komfort życia alergikom oraz dzieciom.

Firma MediSmart jest wieloletnim producentem urządzeń sprzątających z hydrosystemem i jedyną na rynku firmą sprzedającą tego typu urządzenia detalicznie. Urządzenie MediSmart stworzone zostało w wyniku wieloletniego doświadczenia i obserwacji zapotrzebowania
na urządzenia multifunkcyjne. W naszej ofercie mamy urządzenie sprzątające oraz dodatki poszerzające jego funkcję, które mogą wybierać
Państwo w zależności od swoich potrzeb. Poznaj urządzenie MediSmart i jego funkcje na:

www.medi-smart.pl

Siedziba firmy :
ul. Cieszyńska 365
43-300 Bielsko-Biała

Gwarantujemy, że kilka dni użytkowania urządzenia MediSmart sprawi, że już nigdy nie zdecydujesz się użyć zwykłego odkurzacza!

Brak komentarzyNapisz komentarz